Rubriky
TOPlist
TOPlist
Proč forum? Pořád jsme přemýšleli, kam dát spoustu odkazů a zajímavostí, kterými se internet jen hemží. A přitom to oddělit od našich cest a zážitků, ale zase tak, aby to nezapadlo. Napadlo nás vytvořit fórum, aby bylo vše pohromadě a mohl by přispět každý. Přispívat může opravdu každý a není třeba registrace. TO JSME SI MYSLELI, ale bohužel. Pokud zůstalo forum nezabezpečené (tj. bylo možné přispívat bez registrace), tak forum našli spamovací roboti, kteří jednoduchou ochranu překonali. Takže jsme museli přistoupit k registraci. Pokud budete chtít něčím přispět a nebudete se chtít registrovat, použijte některou z možností v sekci NAPIŠTE NÁM. Díky

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:Skiaréna Jizerky
admin
Administrátor
Příspěvků: 216
Permalink
Příspěvek Skiaréna Jizerky
dne: December 14, 2012, 11:25
Citovat

Pokud se v zimě chystáte do Jizerských hor, určitě byste neměli vynechat návštěvu Skiarény Jizerky. Jedná se o propojení třech významných lyžařských středisek - Bedřichova, Severáku a Tanvaldského Špičáku. Tentokrát vám představíme největší z nich – a tím je právě Tanvaldský Špičák.

Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem v Jizerských horách. V nadmořské výšce zhruba od pěti set do osmi set metrů nabízí svým návštěvníkům více než šest a půl kilometru sjezdovek všech obtížností. K dopravě na vrchol slouží lyžařům moderní čtyřsedačková lanovka s pojezdovým pásem, pět vleků a dětský pojízdný koberec. Právě v areálu pro nejmenší lyžaře došlo před letošní sezónou k největším změnám.

„Zásadní novinkou je rozšíření dětského areálu Špičák II., kde došlo k výraznému prodloužení přepravního zařízení a rozšíření celého dojezdu černé sjezdovky a vybudování nového zázemí pro nejmenší lyžaře...“ přibližuje jednatel areálu Pavel Bažant. Další změny zaznamenal také zasněžovací systém.

Kvalitu sněhu na Tanvaldském Špičáku otestují lyžaři už patnáctého prosince, kdy se poprvé v nové sezóně rozjedou vleky. Oproti loňsku si ale lyžaři trochu připlatí. „O pět procent jsme zdražili základní jízdenku... Pět let jsme nepohnuli s cenou jízdenky – naopak, na začátku jsme byli ještě dražší... Ale růst DPH i nárůst cen pohonných hmot – s tím už jsme něco museli udělat...“ vysvětluje důvody zdražení Pavel Bažant.

Za jednodenní skipas zaplatí tedy dospělí pět set korun, děti o stovku méně. Naprostou novinkou letošní sezóny je takzvaná karta hosta, která svému majiteli umožní využití všech středisek Skiarény Jizerky. Vedle Špičáku bude tedy platit také v areálech Severák a Bedřichov. Karta hosta dále nabídne široký slevový program, nebo výhodnější ubytování ve vybraných zařízeních.

Unikátní karta bude zároveň jízdenkou, platící ve všech jizerskohorských skibusech. Nově je budou moci využívat také běžkaři, mající namířeno na více než sto sedmdesát kilometrů upravených tratí Jizerské magistrály. Dáváte-li před skibusem přednost vlastnímu autu, jistě na Tanvaldském Špičáku oceníte bezplatné parkování.
Zdroj: http://www.rozhlas.cz/sever/expres/_zprava/skiarena-jizerky-tanvaldsky-spicak--1149931

Více informací o největším lyžařském středisku Jizerských hor najdete na webových stránkách Skiaréna Jizerky
http://www.skijizerky.cz/cz/zima/tanvaldsky-spicak-severak-bedrichov.htm

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.34 ; Stránka načtena za 0.038 vteřin.

 

Slideshow