Rubriky
TOPlist
TOPlist
Proč forum? Pořád jsme přemýšleli, kam dát spoustu odkazů a zajímavostí, kterými se internet jen hemží. A přitom to oddělit od našich cest a zážitků, ale zase tak, aby to nezapadlo. Napadlo nás vytvořit fórum, aby bylo vše pohromadě a mohl by přispět každý. Přispívat může opravdu každý a není třeba registrace. TO JSME SI MYSLELI, ale bohužel. Pokud zůstalo forum nezabezpečené (tj. bylo možné přispívat bez registrace), tak forum našli spamovací roboti, kteří jednoduchou ochranu překonali. Takže jsme museli přistoupit k registraci. Pokud budete chtít něčím přispět a nebudete se chtít registrovat, použijte některou z možností v sekci NAPIŠTE NÁM. Díky

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:Otevřen dálniční úsek Vrgorac - exit Ploče
admin
Administrátor
Příspěvků: 216
Permalink
Příspěvek Otevřen dálniční úsek Vrgorac - exit Ploče
dne: January 4, 2014, 13:47
Citovat

Dne 20. prosince 2013 byly otevřeny tři významné a vzájemně propojené úseky dálnic a rychlostních silnic v oblasti delty Neretvy:
dálniční úsek Vrgorac - exit Ploče na dálnici A1 o délce 11,1 kilometrů,
úsek exit Ploče - Karamatići na rychlostní silnici D425 o délce 5 kilometrů,
dálniční úsek exit Ploče - hranice s Bosnou a Hercegovinou na dálnici A10 o délce 7,5 kilometrů.
Ad 1. Otevření úseku Vrgorac - exit Ploče znamená i dokončení celé dálnice Záhřeb - Split - Ploče, která nyní dosahuje délky 483 kilometrů. Exit Ploče se nachází v blízkosti osady Mali Prolog (jihovýchodně od města Vrgorac), nedaleko od hranic s Bosnou a Hercegovinou. Představuje důležité dopravní spojení dálnice A1 s městem Ploče a jeho přístavem. Současně umožňuje přístup z Jadranské magistrály D8 k dálnicím A1 a A10.
Ad 2. Rychlostní silnice D425 vede z exitu Ploče na dálnici A1 směrem na jih, do Ploče. Jedná se o pokračování panevropského dopravního koridoru Vc, který má vést z Budapešti přes Osijek a Sarajevo do města Ploče. Úsek exit Ploče - Karamatići navazuje na již postavený úsek Karamatići - Čeveljuša dlouhý 7,5 kilometru, který byl otevřen v roce 2008. V exitu Čeveljuša se rychlostní silnice kříží s Jadranskou magistrálou D8. Krátký úsek do přístavu Ploče by měl být dostavěn v polovině roku 2014.
Ad 3. Dálnice A10, rovněž součást panevropského dopravního koridoru Vc, vede od exitu Ploče na dálnici A1 k novému hraničnímu přechodu do Bosny a Hercegoviny Nova Sela, který se nachází mezi městy Vrgorac a Metković. Mýtnice před hranicemi se nazývá Čarapine. Na straně sousedů je hned za hranicemi postaven pětikilometrový dálniční úsek Bijača - Kravice a výstavba probíhá i na dalších místech úseku Bijača - Počitelj (21 km). Jednou z významných dálničních staveb na A10 je exit Metković (název je trochu zavádějící, protože město Metković je vzdáleno přes 15 km), kde je připraveno napojení dálnice A1 směrem na Dubrovník, pokud se někdy v budoucnu rozhodne o její výstavbě. Jak se při slavnostním otevření vyjádřil ministr dopravy Siniša Hajdaš Dončić, stane se tak jen za předpokladu, že stavbu bude financovat Evropská unie.
Řidiči osobních automobilů zaplatí na trase Zagreb - Karamatići 228 kun, Zagreb - Čarapine 229 kun.
Do tří nově otevřených úseků bylo investováno 1,7 miliardy kun.
Brožury s bližšími informacemi, obrázky a plánky: http://www.hac.hr/hr/odnosi-s-javnoscu/e-brosure/
Zdroj: http://www.chorvatsko.cz/aktual/140103_otevren-dalnicni-usek-vrgorac-exit-ploce.html

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.34 ; Stránka načtena za 0.14 vteřin.

 

Slideshow