Rubriky
TOPlist
TOPlist

Podzimní dovolená

Tak na tuhle dovolenou jsme se těšili nepředstavitelně. Po strašně dlouhé době a navíc „novým“ bydlikem Emanem .  Vestavbou, kterou si sami děláme.  Dovolená se povedla i nepovedla.  S autem jsme maximálně spokojeni,  počasí nevyšlo jak jsme si přáli a jaká byla předpověď, setkali jsme s kamarády, které máme rádi a prožili s nimi mnoho příjemných chvil. A závěr dovolený? Uvidíte sami.

Jezero Ossiacher See  a Slovinsko

Ve čtvrtek odpoledne jsme vyjeli směr  Korutany k jezeru Ossiacher See. Tady na nás už čekala Expedice Apalucha. Po dobrodružné cestě plné objížděk, jsme do kempu dorazili okolo 23,15 hod. Hana s Karlem nám zařídili vjezd do kempu, pohostili výbornou pozdní večeří a pak jsme jen povídali, povídali a povídali. To samé i v pátek. Prostě odpočinkově prokecaný den v úžasné společnosti. Díky  Vám moc.  V sobotu jsme se, velmi neradi, rozloučili a jeli směr Chorvatsko. Cestou nás napadlo, že zabydlikujeme ve Slovinsku, tak jsme se vydali k pobřeží. Slovinsko má krátké pobřeží a málo kempů. A všechny nepředstavitelně narvané. Takže jsme to vzdali a jeli dle plánu do Chorvatska na ostrov Krk.


Ostrov Krk

Tady jsme měli v plánu zůstat v Bašce. Ale opakovala se situace ze Slovinska – plno. Tak jsme přejeli do Punatu, do kempu Pila, kde jsme již jednou byli a tam jsme naštěstí místo našli. Chtěli jsme tu být týden, ale počasí rozhodlo za nás.  Dle předpovědi mělo být celý týden slunečno, bez mráčku a 31 st. Ideální na flákací dovolenou. Nebylo. Sice jsme se vykoupali a chvíli na sluníčku poleželi, ale čekali jsme víc. Ve středu večer přišel déšť a bura. Jukli jsme na internet a tam viděli, že předpověď nic moc. Ve čtvrtek ráno jsme sbalili a ujížděli směr Maďarsko-termální lázně Sarvár. No ujížděli, vítr byl velmi silný, na most z Krku už nesměli autobusy a auta s přívěsama. My projet ještě mohli. Ale nic příjemnýho to nebylo. Nerada bych to zažila ještě jednou. V jednu chvíli nás vítr uplně zastavil, že jsme nemohli dál. Když přitom koukáte z té výšky dolů na rozbouřené moře, nic příjemného se Vám v hlavě nehoní.  Brr. A tak to bylo po celou cestu až do Maďarska. Vítr sice už nebyl tak silný, ale stálo to za to 🙁


Maďarsko – Sarvár

Známé termální lázně. Vyhřáli jsme se, zablbli ve vodě, potkali se ze známýma z Liberce, kteří také ujeli z Itálie a pokračovali směr Mošoň.  Nebylo to špatný, ale počasí po celou dobu nic moc. Až v sobotu ráno, kdy jsme balili vykouklo sluníčko. Tak jsme si vyndali židličky a pili kávu venku. A podařilo se mi skoro polknout včelu. Vyplivla jsem ji, ale žihadlo do jazyka stačila dát. Nic moc Vám teda řeknu. Tak jsem si říkala, že nic víc se ani snad stát nemůže. Mohlo.


Čechy

Nakonec jsme odjeli,  já tak trochu zfetovaná půl cesty prospala,  a před Znojmem mě napadlo zastavit se za známými.  Přijeli jsme, poseděli, pokřtili Emana a pozdě večer odjeli domů.  A chvíli před naším příjezdem zemřel náš minipes Charlie. Takže závěr dovolený  opravdu velmi, ale velmi nepovedený.


Vzpomínka:

2 Responses to “Podzimní dovolená”